Malland Polska Sp. z o.o.   ul. Chodowieckiego 5F/1   81-818 Sopot   tel.kom.: 501 135 019   fax: (058) 551 15 29   e-mail: malland.polska@o2.pl  PRODUKT: Stone Carpet
Stone Carpet to trójskładnikowy, niezawierający rozpuszczalników materiał podłogowy z żywicy syntetycznej oparty na syntetycznym, barwionym piasku kwarcowym i dwuskładnikowej żywicy epoksydowej, w skład której wchodzą baza Hesselberg EP BT base A i utwardzacz Hardener BM 100. Syntetyczny piasek kwarcowy może być zastąpiony piaskiem naturalnym lub kruszonym marmurem naturalnym o gradacji do 8mm, dostępnym w wielu kolorach. Nakładana warstwa Stone Carpet ma grubość 5 - 10 mm i idealnie nadaje się do stosowania w sklepach, salonach wystawowych, biurach i podobnych pomieszczeniach. Stone Carpet posiada równą, antypoślizgową powierzchnię. Stone Carpet nie zawiera rozpuszczalników i dlatego nie dochodzi do skażenia otoczenia ani w trakcie nakładania, ani później.

Zastosowania
Idealne obszary zastosowań to sklepy, salony wystawowe, biura i powierzchnie mieszkaniowe, gdzie podłoga na bazie marmuru stanowi ekskluzywne rozwiązanie. Stone Carpet można stosować w toaletach, ale konieczne jest dodanie wypełniacza epoksydowego, dzięki któremu powstaje łatwa do czyszczenia powierzchnia gładka. Stone Carpet, to rozwiązanie stosowane tam, gdzie wytrzymałość i szczególny wygląd muszą "iść ręka w rękę". Produkty Stone Carpet dostępne są w 6 standardowych kolorach kamienia syntetycznego, w 10 odmianach kamienia marmurowego oraz 3 podstawowych zestawach kamienia naturalnego. W przypadku złożenia zamówienia z odpowiednim wyprzedzeniem oferujemy również bogatą gamę innych kolorów. Możliwe jest uzyskanie ciekawych efektów poprzez mieszanie ze sobą różnego kamienia. Proporcje mogą stanowić o niepowtarzalności posadzki. Stone Carpet można łączyć z parkietem, panelami podłogowymi, czy terakotą. Kreatywni projektanci dzięki dzieleniu podłogi za pomocą metalowych profili mogą stosować więcej niż jeden kolor.

  Właściwości techniczne
  Wytrzymałość na ściskanie: 80 N/mm²
Wytrzymałość na zginanie: 15 N/mm²
Wytrzymałość cieplna: >80°C (powietrze)
Odporność chemiczna: Proszę pytać

  Czas nakładania i twardnienia
Czas nakładania: 2-4 dni
Mały ruch pieszy: 18-24 godzin > przy 20°C
Pełen ruch: 48 godzin > 20°C
Pełna twardość: 7 dni

Nakładanie:
Przed nałożeniem Stone Carpet należy przedsięwziąć wymienione poniżej środki ostrożności. W trakcie nakładania podłoże musi być suche i powinno się charakteryzować wytrzymałością na rozciąganie przekraczającą 25 N/mm2, zawartość wilgoci w powierzchni podłoża ma być niższa niż 80%,wskazane by temperatura powietrza oscylowała w okolicy 15°C. Nakładanie Stone Carpet to zadanie dla specjalisty i powinno być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów. Grupa Malland specjalizuje się w tej dziedzinie i zatrudnia specjalistów z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w nakładaniu podłoży przemysłowych. Nakładanie obejmuje następujące etapy: A: Dokładne przygotowanie i oczyszczenie powierzchni - stanowi podstawę uzyskania dobrych rezultatów. B: Nałożenie podkładu lub epoksydowej membrany przeciwwilgociowej. C: Nałożenie Stone Carpet i zapewnienie stwardnienia.

Utrzymanie:
Regularne czyszczenie oraz należyta konserwacja mogą przyczynić się do wydłużenia żywotności podłogi. Zwykle wystarczy zmywać podłogi wodą o temperaturze do 50°C oraz ogólnie dostępnymi preparatami chemicznymi. Można powiedzieć, że zastosowanie nowych podłóg na stanowiskach pracy stanowi zachętę do stworzenia lepszego środowiska pracy.

Próbnik kolorystyczny Stone CarpetIstnieją także wiarianty dostępne poprzez wykorzystanie palety typu RALe-mail: malland.polska@o2.pl